Метод низькочастотних вимірювань у стандарті ISO 16283 безсумнівно підвищує надійність оцінки звукоізоляції на низьких частотах у невеликих приміщеннях. HBK 2255 та Building Acoustics Partner дозволяють користувачам застосовувати цей метод у найпростішій та найефективнішій формі.


Незручності, спричинені низькочастотним шумом, все частіше визнаються проблемою в багатоквартирних житлових будинках. На жаль, звукоізоляцію від низькочастотного шуму важко визначити точно, особливо в невеликих приміщеннях, таких як спальні – саме тих, де низькочастотний шум найімовірніше викликає дискомфорт.


Щоб вирішити цю проблему, стандарт ISO 16283 впровадив додаткові процедури для вимірювання звукоізоляції в діапазоні частот нижче 100 Гц у випадках, коли джерельне або приймальне приміщення має об’єм менше 25 м³. Ці нові процедури виконуються додатково до стандартних вимірювань і використовуються для корекції діапазонів нижче 100 Гц у розрахунках звукоізоляції.

Для вимірювань рівнів за низькочастотною процедурою потрібні додаткові вимірювання в чотирьох кутах приміщення, два з яких мають бути на рівні підлоги, а два – на рівні стелі. Для кожної смуги частот визначається максимальний рівень у будь-якому куті, після чого цей показник комбінується із середніми рівнями, отриманими за стандартною процедурою, у зваженому середньому. Корекція на фоновий шум для вимірювань рівнів у приймальному приміщенні також відрізняється від стандартної процедури: фонові вимірювання виконуються в кожному куті і використовуються для індивідуальної корекції відповідних вимірювань рівня в куті.

Для повітряної перегородки, де обидві кімнати — джерела звуку та приймання - мають об’єм менше 25 м³, низькочастотна процедура вимагає проведення додаткових 20 вимірювань рівня звуку. У поєднанні з вимогами до окремого оброблення кожної смуги частот і індивідуальної корекції рівнів у приймальному приміщенні на фонового шуму, ця процедура значно ускладнює ведення документації в проєкті. На щастя, Building Acoustics Partner автоматично бере на себе всі ці завдання. Процедура активується автоматично за необхідності та розумно інтегрується у стандартний робочий процес. Жорстка мікрофонна штанга HBK 2255 також дозволяє легко і безпечно виконувати вимірювання у кутах приміщень.

Для приймальних приміщень об’ємом менше 25 м³ існує також низькочастотна процедура для вимірювання часу реверберації. Вона вимагає вимірювання часу реверберації для смуги 63 Гц у форматі 1/1 октави замість трьох смуг 50 Гц, 63 Гц та 80 Гц у форматі 1/3 октави. Це значення часу реверберації для однієї смуги 1/1 октави використовується в розрахунках DnT та/або R' замість значень для смуг 1/3 октави. Вимоги до розташування джерела і мікрофона залишаються такими ж, як і для стандартного вимірювання часу реверберації.

HBK 2255 та Building Acoustics Partner реалізують низькочастотну процедуру для часу реверберації без додаткових зусиль з боку користувача. Замість окремого проведення вимірювань часу реверберації для 1/1 та 1/3 октавних смуг, HBK 2255 може виконувати їх одночасно, зменшуючи кількість вимірювань удвічі. Програма автоматично замінює значення часу реверберації для смуг 50 Гц, 63 Гц і 80 Гц (1/3 октави) на значення для смуги 63 Гц (1/1 октави), коли це потрібно.

Низькочастотна процедура, описана в ISO 16283, безумовно, покращує надійність вимірювань звукоізоляції на низьких частотах у невеликих приміщеннях, але значно ускладнює процес вимірювань, ведення документації та розрахунки. HBK 2255 та Building Acoustics Partner забезпечують можливість отримання всіх переваг цього методу найпростішим та найефективнішим способом.